Rekrutacja 2024/2025

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 71 Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach ogłasza nabór uczennic do klasy I, a także nabór uzupełniający do klasy II liceum w roku szkolnym 2024/2025.

Więcej informacji kliknij tutaj

Terminarz rozgrywek sezon 2023/2024

Uprzejmie informujemy, że najbliższy mecz 1 LK fazy play-off odbędzie się:

29.03.2024 /piątek/   godz. 15:00     SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock

Hala Sportowa ICDS Łomianki, ul. Staszica 2

Serdecznie zapraszamy na mecze oraz do kibicowania poprzez media społecznościowe. Szczegóły zostaną podane na naszym profilu Facebook.

Szczegółowy terminarz znajdziecie tuaj: 1LK i 2LK

W sobotnie popołudnie nasz młodszy zespół gościł drużynę Basket 25 II Bydgoszcz. Po wyjazdowym zwycięstwie w pierwszym meczu tych zespołów liczyliśmy na odniesienie drugiego zwycięstwa. Od samego początku meczu zdobyliśmy przewagę i dzięki agresywnej obronie powiększaliśmy ją z każdą minutą. Dobrze również funkcjonował nasz szybki atak. Do przerwy na tablicy widniał wynik 37:16. Do drugiej połowy przystępowaliśmy skoncentrowani i zdeterminowani. Ambitna, agresywna gra do samego końca meczu wymuszała na przyjezdnych liczne straty, a nam dostarczała punkty z kontry.

Mecz kończy się wynikiem:

SMS PZKosz II Łomianki  81:38  Basket 25 II Bydgoszcz

Gratulujemy bardzo ambitnej postawy i drugiego zwycięstwa!!!

Na uwagę zasługuje fakt iż, wszystkie nasze zawodniczki zdobywały punkty w tym meczu:

A. Pszczolarska 17, A. Ustowska 15, E. Kośla 9, J. Bazan 9, M. Duda 9, M. Szulc 8, M. Kowalska 7, A. Markowska 4, A. Wypustek 2, M. Tabak 1

Drugi mecz SMS PZKosz Łomianki rozegrał w niedzielę w Pruszkowie  Mecz od samego początku był bardzo zacięty - aż 14 zmian prowadzenia i 6 remisów. Skoncentrowani na agresywnej obronie i walce o każdą piłkę,  mieliśmy aż 15 przechwytów, przeciwniczki zaś miały problem z organizacją swojej gry.

Odważna i twarda walka w ataku dała nam dużo rzutów osobistych, z których zdobyliśmy 25 punktów. Mimo, że mieliśmy słabszy procent skuteczności, to fakt, że pełniliśmy mniej strat od przeciwnika, pozwolił nam na odniesienie upragnionego zwycięstwa.

Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Zawodniczki wspierały się przez całe spotkanie, każda  chciała „dać z siebie maxa”.

Nie spoczywamy na laurach i dalej ciężko pracujemy na treningach, doskonaląc swoje umiejętności.

Panattoni Europe Lider Pruszków  59 - 62 SMS PZKosz Łomianki  (15-17, 11-14, 19-17, 14-14)

Punkty zdobyły: Klimek 18, Puter 13, Niełacna 12, Zieniewska 8, Grzenkowicz 7, Ustowska 4, Szydłowska, Markowska, Szulc, Kowalska, Bazan.