W meczu 19. kolejki 1 ligi kobiet odnieśliśmy dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Tym razem byliśmy lepsi od Grot F&F Automatyka Pabianice.
Spotkanie zaczęło się od zbudowania wyraźnej przewagi rywalek. Od samego początku narzuciły one swój styl gry, wykorzystywały nasze błędy w obronie i skutecznie wykańczały swoje rzuty. My natomiast byliśmy ospali, mało agresywni i zdecydowanie za wolno graliśmy a ataku. Po słabym początku w naszym wykonaniu przegraliśmy pierwszą kwartę 15:22.
W kolejnej części gra się wyrównała, przyjezdne nie rzucały już z taką skutecznością, a my zaczęliśmy lepiej bronić. Ta kwarta zakończyła się remisem 14:14.
Po zmianie stron wyszliśmy całkowicie odmienieni. Obrona nareszcie zaczęła funkcjonować tak, jakbyśmy sobie zawsze tego życzyli. W ataku graliśmy szybko i zdecydowanie, wygrywaliśmy większość pojedynków 1x1, co stwarzało nam sytuacje do otwartych rzutów. Niezmiernie cieszy fakt, że kolejny raz dobrze poradziliśmy sobie z obroną strefową przeciwniczek. Po znakomitej drugiej połowie wygranej aż 44:25, rozstrzygnęliśmy cały mecz na swoją korzyść w stosunku 73:61. To bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o awans do fazy play-off.
Dziękujemy pabianiczankom za sportową rywalizację.