Rekrutacja 2024/2025

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 71 Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach ogłasza nabór uczennic do klasy I, a także nabór uzupełniający do klasy II liceum w roku szkolnym 2024/2025.

Więcej informacji kliknij tutaj

Terminarz rozgrywek sezon 2023/2024

Uprzejmie informujemy, że najbliższy mecz 1 LK fazy play-off odbędzie się:

29.03.2024 /piątek/   godz. 15:00     SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock

Hala Sportowa ICDS Łomianki, ul. Staszica 2

Serdecznie zapraszamy na mecze oraz do kibicowania poprzez media społecznościowe. Szczegóły zostaną podane na naszym profilu Facebook.

Szczegółowy terminarz znajdziecie tuaj: 1LK i 2LK

Ćwierćfinały 1LK nasz zespół, rozpoczął od wyjazdowego meczu z Good Lood AZS PK Kraków. Po długiej podróży nie weszliśmy dobrze w mecz i musieliśmy nadrobić straty z początku meczu, 15-2 po pierwszych 5 min. gry. Udało nam to się nadrobić i już na koniec I kwarty wyszliśmy na niewielkie prowadzenie 15-17. Druga kwarta była bardzo wyrównana, a zespół przeciwniczek oddał rzut za 3 pkt. równio z syreną i schodziliśmy na przerwę przy wyniku 28-26.

W drugiej połowie był podobny scenariusz jak w pierwszej, pozwoliliśmy, aby zespół z Krakowa odskoczył nam na kilka punktów 33-26, które trzeba było mozolnie odrabiać.  W IV kwarcie meczu wypracowaliśmy najwyższe 9 punktowe prowadzenie 43-52, które jednak przeciwniczki szybko zniwelowały.  Ostatnie 5 minut należało już do nas. Agresywna obrona przyniosła skutki i w końcówce meczu przeciwniczki nie miały już sił, aby przeciwstawić się naszym akcjom w końcowych fragmentach gry, dlatego odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 53-60.

Na pochwałę zasługuje cały zespół, zawodniczki które walczyły na parkiecie, jak również wszystkie zawodniczki, które zagrzewały do walki głośnym dopingiem i mogliśmy się czuć jak na meczach w Łomiankach.

To są PLAY-OFF dlatego cieszymy się z wygranej, ale przygotowujemy się do następnego spotkania, bo tutaj zwycięzcą zostaje się dopiero po dwóch wygranych meczach.